World Travel Awards je najprestížnejšie udeľovanie cien v oblasti cestovného ruchu, ktoré okrem iného vyberá TOP hotely v jednotlivých krajinách. Hovorí sa mu aj Oscary v turistickom ruchu. Ceremoniál, ktorý sprevádza udeľovanie cien sa v roku 2018 konalo v gréckych Aténach 30.6.2018

Celý ceremoniál je rozdelený na viacero častí a udeľujú sa ceny najskôr pre tie “naj” z Európy v rôznych kategóriách, ktorých bolo tento rok viac ako 130  a neskôr pre každú krajinu zvlášť. Najviac zastúpení spomedzi všetkých kategórii majú samozrejme hotely, no treba spomenúť aj napr. aerolinky, rodinné rezorty, športové rezorty a akadémie, cestovné agentúry, pláže a mnoho ďalších.

Cenu pre najlepsiu európsku aerolinku získala nemecká spoločnosť Lufthansa, najlepšie letisko je v metropole Švajčiarska, Zürichu. Cena pre najlepšiu pláž patrí gréckemu polostrovu Peloponéz a ako najlepší popredný európsky hotel bol ocenený Çirağan Palace Kempinski.

 

Hotel Çirağan Palace Kempinski, Istanbul, Turecko (Zdroj: http://www.siztek.com.tr/ciragan-kempinski/ )

 

Portugalsko získalo tento rok mnoho cien, kde za všetky spomenieme Lisabon ako poprednú európsku destináciu, taktiež ako popredný európsky prístav a aj cenu pre najlepší hotelový dizajn a to 1908 Lisboa Hotel. Cenu pre najromantickejší európsky rezort získala destinácia Monte Santo, Portuglasko.

Porta de Lisboa, Portugalsko (Zdroj: http://portugalresident.com)

 

Monte Santo Resort, Portugal (Zdroj: https://www.expedia.co.uk)

 

V rámci Slovenska bolo udeľovaných 6 cien a to v kategóriách:

Slovakia´s Leading Hotel 2018, kde zvíťazil Grand Hotel Kempinski Vysoké Tatry

Ďalší nominovaní v tejto kategórii boli:

Grand Hotel Kempinski, Vysoké Tatry (Zdroj: www.kempinski.com)

 

Slovakia´s Leading Boutique Hotel 2018, kde sa víťazom stal Hotel Amade  Château

Čo znamená boutique hotel? Boutique hotel môže mať menší počet izieb ako klasický hotel (ten musí mať 10+ izieb) Zväčša býva zariadení priam až umeleckým štýlom, resp. je to starobylá umelecká budova. Pri takomto type hotela sú 4 “hviezdy”  minimum. Nielen zariadenie izieb tomu tým pádom zodpovedá.

Ďalší nominovaní v tejto kategórii boli:

 Hotel Amande Château, Vrakuň, Slovensko (Zdroj: https://www.hotelamade.sk)

 

Slovakia´s Leading Business Hotel 2018, kde je víťaz Grand Hotel River Park, a  Luxury Collection Hotel

Ďalší nominovaní v tejto kategórii boli:

Okolie hotela Grand River Park a Luxury Collection, Bratislava (Zdroj: http://www.grandriverpark.com)

 

Slovakia´s Leading Hotel Residences 2018  a víťazom je Roset Boutique Hotel

Ďalší nominovaní v tejto kategórii boli:

Hotel Roset Boutique, Bratislava (Zdroj: https://www.rosethotel.sk) 

 

 

Slovakia´s Leading Hotel Suite 2018, kde tou najlepšou izbou je Prezidentský apartmán v Grand Hotel Kempinski vo Vysokých Tatrách

Spálňa v prezidentskom apartmáne, Grand Hotel Kempinski, Vysoké Tatry (Zdroj: https://www.kempinski.com)

Obývacia miestnosť prezidentského apartmánu, Grand Hotel Kempinski, Vysoké Tatry (Zdroj: https://www.kempinski.com)

 

Slovakia´s Leading Car rental Company 2018 cena, za top spoločnosť  prenajímajúca autá bola udelená firme Europcar, ktorá bola založená v roku 1949 v hlavnom meste Francúzska, Paríži najskôr pod názvom “The Automobile Subscription” neskôr, v roku 1951 bola premenovaná na Europcars. Táto spoločnosť mala viacero majiteľov. 18 rokov (1970-1988) bol bola vlastníkom firma Renault, neskôr aj nemeckou automobilkou Volkswagen, ktorá spoločnosť Europcar v roku 2006 predala investičnej skupine Eurazeo za viac ako 900 miliónov eur  

 

Víťazom samozrejme blahoželáme a prajeme si viac kategórii, ktoré by moli Slovensko na tomto medzinárodnom ceremoniáli zastupovať.

Leave a Reply